Az országos verseny pénteken, Veszprémben tartott díjátadójáról szóló közleményben tájékoztattak arról, hogy összesen 108 díjat osztottak ki. Öt település kapott fődíjat: Veszprém 50 ezer lakos feletti, Balatonfüred 50 ezer alatti, Lajoskomárom kétezer fölötti, Szálka 2000 alatti, a budapesti kerületek közül pedig a XIX. kerület eredményeit értékelték a legtöbbre. A fődíjasok közül ketten juthattak tovább az európai versenyre.
    
Guller Zoltán, a versenyt lebonyolító Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója hangsúlyozta: hét éve nem neveztek olyan sokan a versenyre, mint az idén. A megmérettetésen mindenki nyer, mivel rendezett, virágos terek, parkok, épületek várják a településeken élőket és az oda látogatókat - emelte ki.
    
A települési lélekszám szerinti kategóriákban zajló versenyre mintegy 300 települési önkormányzat jelentkezik évente, közel hárommillió lakost mozgósítva. Júniustól augusztusig mintegy 100 területi zsűritag végezte a 312 település helyszíni bírálatát. 
    
A közleményben kiemelik: a Virágos Magyarország versenyen való részvétel élénkíti a helyi turizmust is, hiszen a megszépülő tájak és települések vonzóbbá és ismertebbé válnak a turisták számára. 
   
A díjazottak között miniszterelnöki díjban részesült Székesfehérvár és Kisbodak.
    
A Legvirágosabb úti cél díjakat 2017-ben ítélte oda először az MTÜ, Zsebeháza, Csemő, Szolnok, Biatorbágy, Ózd és Budapest VIII. kerülete részesült az elismerésben.
    
Az MTÜ turisztikai különdíját Herend és Paloznak kapta. Borbás Marcsi, a verseny fővédnöke Fővédnöki díjat adott át Pálosvörösmart és Nagyrákos településnek.

Kitüntették térségünk települését - Átadták a Virágos Magyarország elismeréseket
 



    
Rozmaring díjban részesült a telkibányai Aranygombos Fogadó, a tapolcai Hotel Gabriella, a mosonmagyaróvári Hársfa Étterem, a Czakó Kert, Budapest I. kerület, az egri Kulacs Csárda, a gyulai Géza Konyhája, és a szekszárdi Takler Kúria Étterem. Arany Rózsa díjban Velence, Pányok, Harkány, Zalakaros, Szentes, Kisújszállás, Albertirsa település részesült. A Szervező Bizottság elnöki díját kapta Budaörs, Újhartyán, Ózd, Cegléd és Hajdúnánás. 
    
A magyar verseny kapcsolódik az Európai Virágos Városok és Falvak Versenyéhez, amely több mint három évtizedes múltra tekint vissza. A díjazott magyar települések az európai versenyen eddig 10 arany-, 26 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10-et pedig Európa-díjjal jutalmaztak.
    
Az Entente Florale Europe idei versenyében Tihany aranyérmet, Kaposvár ezüstérmet nyert, emellett az utóbbi elhozta "Az Európa legszebb főtere" különdíjat is a szlovéniai Podcetrteken megrendezett szeptemberi díjátadón.